Börsiülevaade: koos Euroopaga nõrgenes ka kohalik börs

20. juuli 2001, 15:00

Negatiivsed meeleolud Euroopa tehnoloogiasektoris vedasid täna Tallinna börsil alla kõik liideraktsiad. Miinusmärgiga lõpetasid nii Eesti Telekomi , Hansapanga kui Norma aktsiad.

Norma langus oli rohkem aga statistilist laadi, kuna neljapäeval ostupoolel sulgunud Norma aktsiaga tehti täna viimane tehing müügipoolel.

Eile oma poolaasta tulemused avaldanud Eesti Telekomi aktsia hoidis ka täna aktiivsuse osas liidrikohta, odavnedes veel poolteist protsendi võrra ning sulgudes 66,75 kroonil.

Kuna Telekomi poolaasta tulemused vastasid enam vähem prognoosidele peaks aktsiat kõige enam rõhuma välisturgudel taas pessimismi külvavad tehnoloogiasektori ettevõtted oma mitte just kõige roosilisemate tulevikuprognoosidega.

Veidi võis aktsiale halvavalt mõjuda ka see, et Eesti Telekom teatas neljapäevasel pressikonverentsil, et ettevõte pole oma aktsiate tagasiostmist alustanud.

Mäletatavasti anti ettevõte aktsionäride koosolekul kaks kuud tagasi Eesti Telekomile nõusolek osta aasta jooksul tagasi 5% ettevõte aktsiatest.

Löögi all oli täna ka Hansapanga aktsia, mis odavnes 0,8% võrra, sulgudes 154,25 kroonil.

Kuigi täna teatavaks tehtud panga tütarfirma Hansabanka puhaskasum pole aastataguse ajaga kuigi palju kasvanud oli positiivne varade tugev kasv. Seetõttu ei maksaks antud uudist aktsiahinda pärssivaks teguriks lugeda.

Veidi võis Hansapanga ja Eesti Telekomi aktsia allasurumisele kaasa aidata aga hoopis tänane optsioonireede, mille puhul võidi optsioonide alusvara müüki panna.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing