Võru linn jäi nädalaks peata

24. juuli 2001, 09:46

Võru linnavalitsuse delegatsiooni nädalane reis Saksamaale on linnas tekitanud võimu- vaakumi, kuna siia ei jäänud ühtegi inimest, kellel oleks kriisiolukorras õigus otsuseid langetada, kirjutab Võrumaa Teataja.

Võru linna delegatsiooni visiit Saksamaale Bad Segebergi kestab neljapäevani, läinud nädalal sõitsid sinna linnapea, kaks abilinnapead, volikogu esimees ning veel neli võrulast.

Enne ärasõitu ei määranud linnapea Tõnu Jõgi käskkirjaga linnavalitsuse liiget, kes tema ülesandeid seni täidaks, nagu nõuab Võru linna põhimäärus. Põhimääruse kohaselt asendab linnapead tema töölt äraolekul abilinnapea. Kuna ka mõlemad abilinnapead sõitsid Saksamaale, pidi linnapea määrama oma äraoleku ajaks käskkirjaga enda ülesannetesse ühe linnavalitsuse liikmetest.

Ainus tõenäoliselt Eestisse jäänud linnavalitsuse liige on puhkusel viibiv arendusnõunik Boris Meldre (23). Võrumaa Teatajal ei õnnestunud eile Meldrega ühendust saada, kuna tema mobiiltelefon oli välja lülitatud või asus väljaspool levipiirkonda.

Linna põhimäärus reguleerib ka olukorra, kus käskkirjaga linnapea ülesandeid täitev ei saa erinevate asjaolude tõttu talle pandud kohuseid täita. Sellises olukorras täidab linnapea ülesandeid vanim kohalolev linnavalitsuse liige, kes Võru juhtumi puhul on taas Meldre.

?See on Võru linnavalitsuse õnn, et Võrus pole olnud keeristormi,? ütles Võru maavanem Mait Klaassen. Tema sõnul läheksid siiajäänud linnaametnikud sel juhul hulluks, kui torm peaks Võrust üle käima ja siin pahandust tegema.

Eile linnapeaga telefoniühenduses olnud linnavalitsuse suhtekorraldaja Urmas Paidre kinnitusel ei pidanud Tõnu Jõgi vajalikuks enne väljasõitu kedagi enda asemele määrata. Paidre kinnitusel on linnapea suurepäraselt kursis linnas toimuvaga, tal on kaasas nii telefon kui pihuarvuti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing