Raiet rajatavas eliitrajoonis uurib edasi politsei

25. juuli 2001, 11:10

Keskkonnainspektsioon saatis eile Kakumäel Merirahu uues elamurajoonis avastatud seadusvastase raide kriminaalasja prokuratuuri kaudu politseile edasiseks uurimiseks.

Kriminaalasi algatati tänavu 24. mail kriminaalkoodeksi paragrahv 155 lg 1 tunnustel, mis käsitleb kasvava metsa seadusvastast raiet. Keskkonnainspektsiooni Harjumaa osakonna juhataja Tiia Kaar ütles, et keskkonnainspektsiooni võimalused asja edasi uurida on ammendunud ning lisaks on lõppenud ka 2-kuuline eeluurimistähtaeg.

Harjumaa keskkonnateenistuse metsaspetsialist Toomas Tiits on mai lõpus BNSile öelnud, et detailplaneeringu järgi pidi ala jääma kaitsemetsaks.

Jätkuv eeluurimine peaks välja selgitama, kas ja kuidas on kasvava metsa mahavõtmisega seotud AS Hestlinger, kes kavatseb enda poolt rajatavas uuselamurajoonis müüa 90 krunti.

Hestlingeri juhataja Aivar Aigro eitab Hestlingeri-poolset seaduserikumist väites, et kõik tomus lubade alusel. Tema väitel on aprill-mai kõige paremad kruntide müügikuud. Keskkonnainspektsiooni algatatud kriminaalasi sattus just sellele perioodile ning osaliselt seetõttu on ostjate huvi Merirahu kruntide vastu jäänud oodatust väiksemaks.

Kallimate kruntide ruutmeetri hind langenud pea poole võrra, loodetud 2900 kroonilt 1600 kroonile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing