Kunstiülikooli kõrvale võib kerkida kõrge hotell

27. juuli 2001, 09:07

Tallinna Viru tänavale De La Gardie kaubamaja rajanud Estconde Invest tahab südalinna kunstiülikooli kõrvale rajada hotelli, mille kõrgus võib ulatuda 26 korruseni, kirjutab Postimees.

OÜ Estconde Invest tegevdirektor Peeter Soovik ütles, et firma peab hotelli operaatori leidmiseks praegu läbirääkimisi kahe firmaga.

?Meie soov on teha sinna hotell ning see õnnestub juhul, kui läbime edukalt läbirääkimised võimaliku operaatoriga,? märkis ta. ?Oktoobris tahaks operaatori osas selgusele jõuda.?

Hotelli operaatorikandidaate ei tahtnud Soovik eile nimetada. Samuti ei soovinud ta kirjeldada võimalikku kerkivat hotellihoonet, märkides vaid, et 1500ruutmeetrisele krundile saab detailplaneeringu järgi ehitada kuni 26korruselise kõrghoone.

Kui sügiseks on hotelli operaatoriga kokkulepe olemas, algab hoone projekteerimine.

Kunstiülikooli kõrval Laikmaa ja Kivisilla tänava vahel on praegu tühi asfaltplats, kus Laikmaa-poolses otsas asuvad lilleputkad.

Soovik ütles, et praegu tehakse alal trassitöid - ümberkaudsetele hoonetele vajalikud vee-, kanalisat- siooni- ja gaasitorud tõstetakse ümber, et krunt neist vabastada.

Sooviku sõnul on mõistlik krundile teha just hotell, sest alal napib parkimisvõimalusi.

Soovik märkis, et firma on krundile kavandanud ka kaubamaja ehitamist, kuid see tuleb kõne alla juhul, kui hotelli ehitamine ei õnnestu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing