Lukoil sai rajoonikohtu otsusega 18 mln krooni kahju

27. juuli 2001, 10:51

Rjazani rajoonikohtu otsuse tõttu, mis kirjutas naftafirmale Transnefti ette Lukoili nafta transportimise, saab Lukoil üks miljoni dollarit ehk ligi 18 miljonit krooni kahju, teatas Prime-TASS.

Sellest teatas neljapäevasel pressikonverentsil Lukoili asepresident Leonid Fedun.
Tema sõnul kandis Lukoil tankerite seismise tõttu sadamates kahju mitusada tuhat dollarit. Kahjumite tagasisaamiseks esitab Lukoil kohtusse omakorda hagid.

Rjazani oblasti Retkino küla elanik Irina Jegorova leidis massiliselt puudujääke vene naftakompaniide Transneft ja Lukoil suhetes ja andis viimase kohtusse.

Venemaa Energeetikaministeeriumist pärit allikas ütles, et nad olid vapustatud
sellest, kui peenelt mõistis Retkino elanik firmade vahelisi suhteid, samuti tema statistika täpsuses, mis on hagis esitatud. Jegorova valdab 5 Lukoili aktsiat.

Rjazani kohtu otsusega on juba peatatud Lukoili nafta eksport Novorossiiski, Odessa ja Tuapse sadamates.

Jegorova hagi Rjazani kohtusse nimetas Leonid Fedun 'täielikuks sonimiseks, jämedate võltsingute koguks'. Näiteks ei ela Irina Jegorova sel aadressil, mis on osutatud kohtuhagis.

Dokumentide järgi omandas ta 5 aktsiat 1702 rubla eest 5.juulil 2001.a. Asepresidendi sõnul on hagi esitamiseks või ettepanekute tegemiseks direktorite nõukogule ette nähtud miinimum 2% kompanii aktsiate omamine.

Lukoil alustab iseseisvat uurimist ja leiab lõpuks antud aktsiooni tellijad, märkis Leonid Fedun.

Leonid Feduni arvates oli aktsioon ette nähtud kompanii diskrediteerimiseks enne seda, kui 6% Lukoili aktsiatest läheb müüki rahvusvahelisele fonditurule.

<#Lenta.ru=http://lenta.ru/economy/2001/07/26/lukoil/>

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing