Serena veepargis päästetud väike eesti poiss toibub

30. juuli 2001, 08:40

Eestlaste hulgas populaarses Soome Serena veepargis päästeti juuli alguses uppumissurmast teadvusetu eesti poiss, kelle vee alla vajumist ei märganud vetelpäästjad ega kaasturistid, kirjutab Eesti Päevaleht.

Esialgse versiooni kohaselt hindas vähese ujumisoskusega poiss oma võimeid üle. Sügavamas vees vajus ta vee alla ning viibis seal mitu minutit.

Basseinist välja toodud laps oli teadvuseta ja viidi üliraskes seisundis Helsingi ülikooli lastekliinikusse. Neli päeva hiljem toodi ta Tallinna lastehaigla intensiivravipalatisse.

Lastehaigla peaarsti Merike Martinsoni sõnul on poiss hakanud ilma aparaatideta hingama ja viidud üle taastusravile neuroloogiaosakonda. ?Ta hingab juba ise, aga ma ei saa öelda, kas ta on teadvusel või mitte,? ütles Martinson. Poisi seisundit ei soovinud kommenteerida ka haiglas viibiv ema.

Soome kriminaalpolitsei komisari Teuvo Kankuneni sõnul on õnnetusi Serena veepargis vähe olnud. Kankunenile meenus vaid üks juhtum eelmisest aastast, kui veepargis hukkus täiskasvanud naine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing