Rajatav süvaveekai tekitab Tallinna Sadamas pingeid

31. juuli 2001, 09:07

Tallinna Sadama nõukogu peab täna langetama raske otsuse, kuhu rajada Muuga sadamas uus süvaveekai, mis vastavalt asukoha valikule soosiks igal juhul mõnda transiidifirmat, kirjutab Postimees.

Rajatav 18 meetri sügavune kai võimaldaks teenindada kuni 125 000tonnise veeväljasurvega tankereid, mis tähendab, et siia saaksid silduda kõik Taani väinadest läbi mahtuvad alused.

Vedajatel võimaldaks suuremate laevadega nafta või masuudi vedamine kokkuhoidu vähemalt 80 krooni tonnist. Kuna uue kai läbilaskevõime ulatuks kuni kolme miljoni tonnini, teeniks vedajad kümneid miljoneid kroone lisakasumit.

Lähtuvalt nõukogu otsusest saab ühe või teise terminali omanik parema juurdepääsu kaile ja rajada sinna odavamalt oma naftajuhtme.
Tallinna Sadama turundusjuhi Erik Sakkovi sõnul peab nõukogu otsustama, kas ehitada uus süvaveekai senise viljakai pikendusena või rajada uus naftakai. ?Olulisemaks valikukriteeriumiks on projekti hind,? rääkis Sakkov. ?Millist otsust me ka ei teeks, kõikidele klientidele see niikuinii ei meeldiks ja sellele järgneb terav kriitika,? ütles Sakkov.

Tallinna Sadam on tellinud süvaveekai asukoha üle otsuse langetamiseks uuringu ja modelleerimise Hollandi firmalt GEM Consultants BV. Paralleelselt on omapoolse uuringu tellinud ka sadama suurim klient Pakterminal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing