Tormi tõttu Jõgeval popid külmikud ja mootorsaed

31. juuli 2001, 13:09

Tänane Jõgevamaa ajaleht Vooremaa kirjutab, et kuumade ilmade tõttu on poed ventilaatoritest tühjaks ostetud. Äikesetormid kahjustasid kõige rohkem aga külmkappe ja nässuläinud külmikute asemele ostetakse massiliselt uusi.

Metsakahjustuste likvideerimise tõttu on suurenenud mootorsaagide läbimüük. Põltsamaal on täheldatud ka patareide väga suurt ostubuumi.

KSK Kaubakeskuse juhataja asetäitja Veiko Peldes ütles Vooremaale, et praegu ei ole ventilaatoreid mitte kusagilt võtta. ?Hulgilaod on tühjaks ostetud. Eelmise aasta jaheda suve tõttu oli hulgiladudes ventilaatoreid küllaga. Sellel aastal nad uusi ventilaatoreid sisse ei ostnud. Elasid nii öelda vanast rasvast. See aga sai juuni algul otsa,? kommenteeris Veiko Peldes.

OÜ Estem Tehnikakaubad esindaja Üllar Kõivu andmetel on nad tänavusel suvel kaubamüüginorme kolmekordselt ületanud. ?Tormijärgsel nädalal müüsime 12 saagi, hinnaga 4400?9950 krooni,? lausus Üllar Kõiv.

Külmikuparandaja FIE Kari Mannineni sõnul on temaga ühendust võtnud 50 klienti. Põhiliselt on tegu kompressorite ja starterite riketega. ?Kümnel juhul on tegemist selliste riketega, mille parandamine võib kliendile kuni 2000 krooni maksma minna. Sel juhul peab klient kaaluma, kas parandamise asemel poleks kasulikum uus osta,? rääkis Kari Manninen.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing