Harju vallad tahavad öist politseipatrulli

09. august 2001, 09:25

Harjumaa vallavalitsuste juhid soovivad, et suure kuritegevusega valdades patrulliksid ka öösiti politseinikud, kes hoiaksid narkomaanidel ja kurjategijatel silma peal, kirjutab Eesti Päevaleht.

Suure kuritegevusega Maardu linn taotleb politseinikelt, et ringsõitude ajal hakataks jälgima asotsiaalide ja narkomaanide kogunemiskohti. ?Viimased on hakanud ennast üsna vabalt tundma laste mänguväljakutel,? nentis Maardu abilinnapea Rein Meel. ?Ja nii ikka ei sobi ju,? lisas ta.

Kuna narkomaanid ja asotsiaalid kogunevad öösiti, peaks politsei hakkama just sel ajal neid jälgima.

Patrullautosid on aga kogu Ida-Harju politseiosakonna peale ette nähtud kaks. Lisaks Maardule on nende ülesandeks läbi sõita veel üheksa valda ning Aegviidu, Loksa ja Kehra.

Saue vald, kus selle aasta seitsme kuuga registreeriti kõige suurem arv kuritegusid Harjumaal, remontis oma kulul politseijaoskonna tarvis ruumid, kus töötab kaheksa konstaablit. Saue vald maksab kinni politseinike mobiilikõned ning korvab ka bensiini.

?Ei saaks öelda, et me konstaablitega rahul ei ole,? rääkis vallavanem Mati Tartu. ?Aga neid on vähe. Nad on tööga nii ülekoormatud, et lausa kahju hakkab nendest,? sõnas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing