Üliõpilase sõiduhüvitis võib langeda 100 kroonile kuus

09. august 2001, 09:10

Järgmisest sügisest võib riik hüvitada üliõpilaste sõite kodu ja kooli vahel vaid saja krooni eest kuus praeguse kuni kaheksa bussi- või rongipileti maksumuse asemel, kirjutab Postimees.

?Loomulikult ei ole see adekvaatne summa,? ütles Eesti Üliõpilaskondade Liidu (EÜL) avaliku poliitika tegevjuht Rait Talvik. Ta tõdes, et paljud õppurid maksavad sõidupiletite eest kordi rohkem kui sada krooni.

Samuti seisavad üliõpilased vastu tingimusele, et toetust hakkab saama koolist vähemalt 50 kilomeetri kaugusel elav tudeng.

Sõidukulude hüvitamist muudab uus õppetoetuste seadus. Esialgse kava järgi hakkab see kehtima neile, kes astuvad kõrgkooli aastal 2002 ja hiljem. Sõidutoetust hakkavad aga ühtviisi saama kõik sel ajal kõrgkoolides õppivad tudengid.

Seaduse eelnõu järgi tagab riik, et iga õppur, kes tuleval aastal ülikooli astub, saaks kuus vähemalt 1500 krooni sissetulekut. Sõidutoetus lisandub sellele summale.

1499kroonise sissetulekuga võib saada põhitoetust seega ühe krooni kuus ja veel sada krooni lisatoetust kojusõiduks.

Et toetust saada, peab õppur õppima vähemalt kolmveerandi koormusega, kogudes näiteks aastas nõutavast 40 ainepunktist 30.

EÜL on nimetanud mitut uue seaduse punkti vastuvõetamatuks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing