17. august 2001, 00:00

Vaatamata sellele, et AB LM Ericsson on käesoleval aastal kaotanud pea poole oma turuväärtusest, on ettevõtte rootslastest aktsionäride arv kasvanud sel aastal 115 000ni ehk 20%, kirjutab Dagens Industri.

Analüütikute hinnangul on Ericssoni aktsia ostmine olnud õigustatud tegevus.

Ajalehe sõnul on kõige paremini läinud nendel, kes Ericssoni ostes on samaaegselt müünud Nokiat. ÄP Online

Rootsi telekomioperaatori Telia EBITDA (kulumiga korrigeeritud tegevuskasum) ulatus teises kvartalis 3,014 mld SEKini, jäädes märgatavalt alla analüütikute poolt keskmiselt oodatud 3,4 mld SEKile.

Möödunud aasta samal perioodil ulatus ettevõtte EBITDA 2,857 mld Rootsi kroonini.

Telia teise kvartali müügimaht kasvas võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 7,8%, ulatudes 14,203 mld SEKini. ?Mul on hea meel, et Telia kõikidel põhilistel tegevusaladel on tugev kasv,? teatas ettevõtte juht Marianne Nievert.

Nievert lisas, et fokuseerimine oma põhilistele tegevusaladele on kaasa aidanud Telia Grupi finantsolukorra paranemisele. Telia juhi sõnul kasvab ettevõtte põhilistel tegevusaladel käive ja kasum ka selle aasta teisel poolaastal. ÄP Online

Deutsche Telekom lubab tulevikus äri kuuele investeerimispangale, kui need nõustuvad mitte tegema suuri plokktehinguid, kaitsmaks aktsiat järsu languse eest, kirjutab Financial Times.

Frankfurdi pankurite sõnul ei pakkunud Deutsche Telekom pankadele konkreetseid tehinguid, kuid tegi selgeks, et nad saavad Deutsche Telekomi ?eelistatud partneriks? tulevaste aktsia- ja võlakirjaemissioonide korraldamisel.

Üleeile võttis Deutsche Telekom ette haruldase sammu, tellides aktsionäride rahustamiseks Saksa tähtsamates lehtedes terve lehekülje suuruse reklaami.

?Eelistatud partneri? pakkumise on saanud Deutsche Bank, Dresdner Kleinwort Wasserstein, Goldman Sachs, Merrill Lynch, Credit Suisse First Boston ja Schroder Salomon Smith Barney. ÄP Online

Rootsi telekommunikatsiooniseadmete tootja AB LM Ericsson pressiosakonna juht Roland Klein väidab Dagens Industri andmetel kontserni siselehes Kontakten, et Ericsson on väljatöötatud kulude kokkuhoiu programmist täitnud juba tervelt kolm neljandikku ning et paranenud tulemused kajastuvad ka ettevõtte IV kvartali majandustulemustes. ÄP Online

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing