Võimuliit kõhkleb riigikogu eriistungi läbikukutamises

21. august 2001, 08:25

Parlamendi koalitsioonierakonnad võtavad hiljemalt homme seisukoha, kas osaleda neljapäeval Narva elektrijaamade müügi arutamiseks kokku kutsutud erakorralisel riigikogu istungil või kukutada istung oma puudumisega läbi, kirjutab Postimees.

Kolmikliidu parteidele teeb seekord osalemata jätmise poliitiliselt raskeks läinud nädalal president Lennart Meri jõuliselt avaldatud seisukoht, et tehingut on tarvis parlamendis käsitleda ning vajaduse korral võib seda teha kas või kinniste uste taga.

Ka peaminister ja Isamaaliidu esimees Mart Laar leiab, et koalitsioon peaks istungil osalema ning istung võiks anda vastused Meri püstitatud küsimustele tehingu kohta.

Koalitsiooniparteides endis andsid eilse seisuga tooni kõhklevad seisukohad, ent täpsemate avalike kommentaaride andmisest võimuliidu poliitikud eile hoidusid, arvestades ka täna toimuva aruteluga valitsuses. Suure tõenäosusega teeb kolmikliit istungil osalemiseks või sellest puudumiseks ühise otsuse.

President Lennart Meri kinnitas eile Postimehele, et vajadus tehingu aruteluks riigikogus tuleneb juba parlamendi enda varasemast seisukohast.

?NRG suhtes, niisuguste tehingute suhtes on Eesti riigikogu detsembris 1998 vastu võtnud otsuse, et neid tehinguid saab teha ainult riigikogu teades ja riigikogu osavõtul,? lausus president. ?Õigusriigis kuuluvad parlamendi otsused täitmisele.?

1998. aastast pärineb riigikogu otsus strateegiliselt tähtsate äriühingute nimekirja kinnitamise kohta.

Meri jättis vastamata, kas Mart Laari valitsuses on praegu seoses NRG-tehinguga ministreid, kel pole riigipea usaldust. Reedel, kohtudes Riigikogu fraktsioonide esindajatega, tegi president avalduse, et ?probleemi väära lahendamise korral peavad erastamisega seotud poliitikud poliitikast lahkuma?.

Meri sõnad on tekitanud juba teravaid lahkhelisid võimuliidus, kus poliitikud üritavad leida sobivaid tõlgendusi, keda president lahkujate all täpselt silmas pidas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing