EPL: lastetoetuse üldisel tõstmisel väike efekt

22. august 2001, 08:13

Reformierakonna ja Mõõdukate positsioon tänavuses eelarvearutelus meenutab Suure-Peetri ja Väikese-Peetri tüli ? lugu, kus Peetrid sõid kõigepealt ühiselt tühjaks Väikese-Peetri leivakoti ja järgmise söögikorra ajal sõi igaüks oma leivakotist, kirjutab Eesti Päevaleht tänases juhtkirjas.

Suure-Peetri rollis on Reformierakond, mis oma põhilise valimislubaduse ? ettevõtete tulumaksust vabastamise ? täitis, aga Mõõdukate lubaduse täitmisele ? lastetoetuste tõstmisele ? seisab nüüd vastu, sest eelarves ei ole raha.

Aga mis olnud, see olnud, praegune põhiküsimus on selles, kuidas tuleva aasta eelarve tasakaalu saada. Eesti Päevalehe hinnangul võiks valitsus eelarvetasakaalu ja madala maksukoormuse nimel lastetoetuste üldisest tõstmisest loobuda küll.

Tuleks küsida, kas 443 miljoni kroonine rahasüst annab oma suurusele väärilise efekti. Vastus sellele küsimusele on eitav.

Toetust hädasti vajavaid üksikemasid ja peresid saab ju toetada hoopis mõjusamalt ja riigi jaoks väiksemate kogukuludega, kui senisest rohkem raha suunata ainult väikelastega peredele (suurema lapsehooldustasu näol), üksikemadele, paljulapselistele peredele.

Eesti ei ole nii rikas riik, et võiks kulutada sadu miljoneid kroone lastega perede olukorda sisuliselt vähe muutva tähelepanuavalduse peale. Parem piirduda väiksema kogusummaga, aga suunata see neile, kellel raha väga vaja.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing