PM: võimalusi maksumaksja raha kokkuhoiuks on küllaga

23. august 2001, 08:28

Riigi raha eest soetatud 107 000kroonine piljardilaud, mille riigikontroll riigikantseleid kontrollides Stenbocki majast leidis, peaks rahandusminister Siim Kallasele olema suureks abiks riigieelarve tasakaalustamiseks vajaliku raha leidmisel, sest näitab täpselt kätte koha, kust puudujäävat summat otsida, kirjutab Postimees tänases juhtkirjas.

Kuni riigikogul, riigikantseleil ja ministeeriumeil jätkub raha spordisaalide, saunade ja piljardilaudade tarbeks, kuid tikutulegagi ei leita lastetoetuste tõstmiseks vajalikke miljoneid, on riigi majapidamine mäda ja rahandusministri hädaldamine rahapuuduse üle kõlab leebelt öeldes võltsilt.

Muidugi võivad ministrid ja ametnikud enesekaitseks kosta, et sada tuhat krooni on riigieelarves tühine summa ja selle eest on just paras isekeskis snookerit taguda. Aga asi polegi summa suuruses, vaid põhimõttes. Raiskamine jääb raiskamiseks summast sõltumata.

Ükski seadus ei näe ette, et riigiametnikel, ministritel ja riigikogu liikmetel on õigus rahva raha eest tasuta piljardit mängida ning saunas ja spordisaalis käia. Õiguse sellele erisoodustust meenutavale hüvele, sisuliselt palgalisale, on nad võtnud endale ise, kulutades selleks maksumaksja raha ja peites selle eelarves ebamäärase muude kulude nimetuse varju.

Kui seadus tõesti võimaldab sellist lõbu, nagu väidab riigikantselei Postimehele saadetud kirjas, siis tuleb seadust muuta. Vastasel korral leiab riigikontroll järgmisest ametkonnast juba ujumisbasseini või keegliraja.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing