Fjuk: Pärnoja väldib nõukogu

23. august 2001, 08:15

Erastamisagentuuri (EEA) nõukogu liikme Ignar Fjuki hinnangul väldib majandusminister Mihkel Pärnoja EEA nõukogu koosolekute kokkukutsumist, kirjutab Postimees.

?Näib, et erastamisagentuuri nõukogu esimees Mihkel Pärnoja tahab teha otsuseid nõukogu seljataga,? ütles Fjuk.

Ta lisas, et nõukogu juhina saab Pärnoja koosoleku kokku kutsuda igal ajal, kui tahab ja vajadust on. ?Minu hinnangul väldib Pärnoja juba poolteist aastat nõukogu kokkukutsumist. Samas ei pea ma võimalikuks, et erastamisagentuuri peadirektor Jaak Liivik oleks langetanud ühtegi otsust ilma Pärnojaga konsulteerimata,? märkis Fjuk.

Sellist koostööd ja kooskõlastamist näeb ette erastamisagentuuri põhimäärus, lisas Fjuk.

Üleeile teatas erastamisagentuuri sekretär, et eilseks kavandatud nõukogu koosolek jääb ära, sest osa nõukogu liikmeid ei saa kohale tulla ning nõukogu ei saavuta otsustamiseks kvoorumit. Möödunud nädalal jäi koosolek pooleli, sest osa liikmeid pidi lahkuma.

Fjuki sõnul peaks kaaluma nende inimeste väljavahetamist, kellel pole aega nõukogu koosolekule tulla. ?Kuni 1998. aastani käis nõukogu koos iga nädal,? märkis Fjuk.

Ka EEA nõukogu liikme Tiit Tammsaare hinnangul on osa nõukogu liikmete tegevusetus riigile võimalikke sadu miljoneid kroone kahju toovate tehingute sõlmimisel nördimust tekitav. ?Uut nõukogu koosseisu pole aga mõtet ametisse nimetada, sest juba oktoobris lõpetab EEA tegevuse,? ütles Tammsaar.

?Venitamistaktika, mida nõukogu liikmed harrastavad, on kahetsusväärne, kuid ju nad loodavad niimoodi raudtee erastamisega iga hinna eest 31. augustiks ühele poole jõuda,? märkis Tammsaar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing