Ummiku korraldamine Pirital maksis 900 krooni

24. august 2001, 08:06

Pirita-Kose-Kloostrimetsa ringraja kolmapäeva õhtul kolmeks tunniks autofirma kinniseks ürituseks sulgenud Royal Service maksis linnale selle eest 900 krooni, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Hind arvutatakse välja kõige kallima tänava järgi, mis oli Pirita tee. Siin ei ole põhjus rahas, iga firma leiab võimaluse. Siin määrab rohkem põhimõte,? osutas säästva arengu ja planeerimise ameti (SAPA) juhtivspetsialist Taso Erima.

Kõige kallimad kohad sulgemiseks on Tallinnas magistraaltänavad, mille sulgemine terves laiuses maksab 6000 krooni päevas.

Ringraja sulgemiseks loa andnud SAPA juhataja Toomas Tauts ei soovinud liikluskaose põhjustanud ürituse lubamist kommenteerida, ega mäleta, kui palju teesulgemine linnale kasu tõi. ?Lahkun 25. augustil ja ma ei taha lahkuva ametnikuna ka kommentaare anda, Ma ei suuda meenutada neid numbreid, palju linn sellest üritusest kasu sai,? ütles Tauts.

Pirita tee sulgemisega seoses nõuab selgitusi ka Tallinna linnapea Tõnis Palts.

Liikluse sulgemiseks peavad kooskõlastused olema nii linnaosavalitsuselt kui SAPA-lt. Vastavatesse asutustesse saatis linnapea eile järelepärimised.

Linnapea hinnangul ei olnud antud ürituse puhul liikluse sulgemine peamagistraalil põhjendatud, eriti veel tipptunnil. ?Ei ole välistatud, et ürituse korraldamine on kuidagi mõistuslikult põhjendatud, aga seda põhjust tahaks siis küll väga teada saada,? lausus Palts.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing