Ministeerium eitab survet suusakooli õpetajatele

24. august 2001, 08:13

Haridusministeerium lubab õpetajatele ja treeneritele, kes Eesti Spordigümnaasiumist Otepääl Audentese erakooli lipu alla ei asu, lahkumishüvitised välja maksta, kuid eitab lahkumisavalduste andmise käsku, kirjutab Postimees.

Haridusministeeriumi haldusala asekantsler Riho Raave tunnistas eile Postimehele antud usutluses spordigümnaasiumi õpetajate kartused põhjendatuks, kuid kinnitas, et kõik palka, katseaega, staa?i algusaega jms inimeste töötingimusi puudutav on kokku lepitav.

?Praegu see kokkuleppimise aeg ongi,? tõdes kõrge ametnik.

Raave eitas väiteid, nagu oleks ministeerium käskinud õpetajatel töö jätkamiseks Audenteses kirjutada omal soovil töölt lahkumise avaldus. ?Mingit sellist käsku pole olnud,? kinnitas ta.

Koondamishüvituste kohta ütles Raave, et need töötajad, kes jätkavad Audenteses, loomulikult mingit koondamistasu ei saa. ?Nendele, kes peavad lahkuma, makstakse koondamisraha välja.?

Alates 3. septembrist hakkab Otepääl tulevasi tippsportlasi koolitama eeldatavalt Audentese erakool. Haridusministri 11. juuni määrus tunnistab ka kehtetuks mullu kehtima pandud gümnaasiumi põhimääruse, mis sätestas kooli tegevuse eesmärgina kindlustada Eesti rahvuskoondisele järelkasvu murdmaasuusatamises, kahevõistluses, laskesuusatamises ja jalgratta maanteesõidus, luues sportlikult andekatele õpilastele soodsad treening- ja õppetöö tingimused.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing