Mainori koolid alustavad Tartus õppeaastat oma majas

24. august 2001, 08:21

Täna õhtul avavad Mainori koolid oma enam kui 350 Tartu üliõpilase tarbeks Pepleri tänavasse rajatud uue koolihoone, millele omanikud on kulutanud üle 12 miljoni krooni, kirjutab Tartu Postimees.

Kahe Pepleri tänava koolihoones tööle hakkava õppeasutuse - bakalaureuseõpet andva Mainori Majandusinstituudi ja kutsekõrgharidust pakkuva Mainori Majanduskooli - omanikfirma AS Erahariduskeskus otsustas koolihoone rajamise kasuks, kui ilmnes, et see on tulusam kui rendi maksmine.

?Oleme teinud arvestuse, et 7-8 aastaga peaks hoone end ära tasuma,? sõnas Mainori Majanduskooli rektor ja Erahariduskeskuse nõukogu esimees Toomas Saal. ?Renti oleksime pidanud maksma rohkem, kui meil nüüd tuleb pangale laenu tagasi maksta.?

Poole koolimaja maksumusest katsid omanikud kümneks aastaks võetud laenust.

Mainori Majandusinstituudi Tartu keskuse direktor Kristel Õunapuu lausus, et 1500ruutmeetrise põrandapinnaga hoone lubaks üliõpilaste huvi ja tunniplaani osava koostamise korral õppurite hulka isegi kahekordistada.

Õunapuu sõnul väärib maja kiitust: nii selle kaks arvutivalmidusega auditooriumi, kuhu tudengid võivad sülearvutid kaasa võtta ja kasvõi internetti ühendada, kui ka 90kohaline pööningukorrusele rajatud võimsa ventilatsioonisüsteemiga konverentsisaal.

Tartu hoone on Mainori koolide esimene oma maja. Tallinnas on ostetud küll krunt, kuid nagu ütles Saal, pole seal koolihoone ehitamise järele esialgu tarvidust, sest õppurite päralt on kaks korrust ASi Mainor (Erahariduskeskuse omanik) majas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing