Sonera: lähikuudel pole konsolideerumist oodata

28. august 2001, 10:08

Soome telekommunikatsioonioperaator Sonera, kes on otsinud partnerit juba enam kui aasta, teatas esmaspäeval telekommunikatsioonisektori nigelast konsolideerumisväljavaatest lähikuudel seoses kõikuvate turgudega.

'Praegusel hetkel näen ma väga vähest aktiivsust, kui jutuks tuleb konsolideerumine,' ütles Sonera nõukogu esimees Tapio Hintikka pärast Harri Koponen kinnitamist firma juhiks. 'Järgmise aasta alguses võivad diskussioonid taas alata'.

Sonera pidas eelliitumisläbirääkimisi Rootsi Teliaga, kuid need vaibusid seoses firmade väärtuse hindamise erinevusega ja mõlema firma aktsiahindade suure kõikumisega.

Analüütikute sõnul vajab ülelaenanud Sonera partnerit pärast kulukaid investeeringuid Euroopa kolmanda põlvkonna litsentsidesse, eriti Saksamaal. Need tegevused jätsid vastavalt reitinguagentuuri Standard Poor"s informatsioonile Sonera kõige nõrgema finantsseisuga Euroopa telekommunikatsioonioperaatoriks.

Uus Sonera juht Koponen on öelnud, et tema üheks esimeseks ülesandeks on tõsta Sonera käivet leides Sonera teenustele uusi kliente. Ta jätkab ka võlakoormuse kärpimise programmi.

Sonera aktsia on langenud tipust (2000 märts 97 eurot) 94 protsenti.

Financial Timesi põhjal

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing