Tiivas: Pro Kapital ei vääri börsi kvaliteedimärki

Inno Tähismaa 29. august 2001, 10:54

Pro Kapitali tegevuse põhjal on võimatu jõuda järeldusele, et see ettevõte on sobilik kandma börsi kvaliteedimärki, ütles Tallinna börsi juht Gert Tiivas kommentaariks eilsele börsi noteerimiskomisjoni otsusele.

?Nad on pidevalt vilistanud kõige olulisematele nõuetele,? ütles Tiivas. Tema sõnul on Pro Kapitali puhul tegemist pikaajalise ja korduva börsi reglemendi rikkumisega.

Tiivas ütles, et täpsemad põhjendused avaldab börs nii eesti kui inglise keeles esmaspäeval. See sisaldab tehinguid aastatel 1998-1999, kus kõigi 8-9 tehingu puhul, välja arvatud üks, oli tegemist reglemendi rikkumisega.

Tiivase sõnul ei antud Pro Kapitalile võimalust vigu parandada, kuna tegemist oli väga ulatusliku ja süstemaatilise rikkumisega. ?tegemist polnud näpukatega,? lisas ta. Tema sõnul on Pro Kapitalil võimalus pärast noteerimise lõpetamist taotleda uuesti noteerimist nagu igal teisel ettevõttel.

Tiivase sõnul anti võimalus kaubelda Pro Kapitali aktsiaga ühe kuu jooksul, et anda investoritele võimalus mingi aja jooksul oma aktsiatest loobuda. ?On investoreid, kes on olnud teadmatuses,? ütles Tiivas.

Tiivase sõnul ei saanud börs eraõigusliku juriidilise isikuna infot riiklikelt järelvalveasutustelt. Küll aga oli börs kohustatud andma nende asutustega oma infot jagama.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing