Rahandusministeerium: riigieelarve tulud ja kulud tasakaalus

Inno Tähismaa 30. august 2001, 17:54

Rahandusministeerium esitas valitsusele ja Riigikogule 2001. aasta esimese poolaasta riigieelarve täitmise aruande, mille kohaselt on riigieelarve tulude laekumine olnud prognoosidega vastavuses ning kulude finantseerimine vastavuses tulude laekumistega.

Riigieelarve täitmise poolaasta aruanne koostati käesoleval aastal esmakordselt, teatas ministeeriumi esindaja. Selle eesmärk on anda otsustajatele võimalus operatiivsele finantsinformatsioonile tuginedes vajadusel korrigeerida käesoleva aasta plaane ning samuti luua täiendav andmestik tuleva aasta riigieelarve koostamiseks.

Riigieelarvesse laekus 2001 a. esimese kuue kuuga kokku 14,5 mld krooni, mis moodustas 48,6% aasta eelarvesse planeeritust (aasta 2000 samal perioodil 45,4 %). Esimesel poolaastal on riigieelarvest tehtud väljamakseid 14,2 mld krooni ulatuses ehk 47,5% kavandatud eelarvest (eelmise aasta samal perioodil 47,2%). 2001 aasta riigieelarve seadusega määratud valitsuse reservist on kasutatud 39,6%. Riigikassa bilanss on esitatud riigikassa halduses olevate vahendite koondbilansina ning selle maht oli 30. juunil 5 mld krooni.

Rahandusministeerium on välja töötanud ning andnud riigikogu menetlusse 'Riigieelarve seaduse ja sellest tulenevate teiste seaduste muutmise seaduse' eelnõu, mille üheks eesmärgiks on valitsussektori tulude ja kulude käsitluse kooskõlla viimine rahvusvaheliselt tunnustatud põhimõtetega. Väljatöötamisel on ka uus eelarveklassifikaator, milline rakendub koos riigieelarve baasseaduse muutmise seaduse jõustumisega.

Samuti käivitas Rahandusministeerium käesoleval suvel riigi raamatupidamise ümberkorraldamise projekti, mille järgi on võimalik aruandeid esitada kõigi eelduste kohaselt juba aastal 2003.

Riigieelarve poolaasta aruandega saate lähemalt tutvuda ministeeriumi <#koduleheküljel=http://www.fin.ee/pages.php/01070235>.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing