Sundvõõrandamine Mustamäel võib tuua pika kohtutee

30. august 2001, 08:07

Tallinnas Tartu maantee läbimurde alla jäänud krunte eraomanikelt kümnete miljonite kroonide eest ostnud linnajuhid pakkusid Akadeemia tee pikenduse ette jääva elamu ja kahe abihoone eest omanikule hüvitist 850 000 krooni ning keeldumise eest asuvad nüüd abihooneid sundvõõrandama, kirjutab Postimees.

Kadaka tee 76 krundil asuva kahekorruselise elumaja, garaa?i ja puukuuri omaniku Katrin Variksoo esindaja Martin Teder kinnitas, et mingeid tõsiseid läbirääkimisi hinna osas pole olnud.

?Ühel hetkel lihtsalt teatati, et läheb sundvõõrandamiseks,? ütles Teder. ?Ilmselt tahavad nad proovida, kuidas seadus töötab, ning testobjektideks, kelle peal sundvõõrandamist proovima hakatakse, on õnnetud inimesed, kes seal aastakümneid elanud. Nad pole ennast sinna meelega sättinud, et tee-ehitust takistada ja kõrget hüvitist nõudes rikkaks saada.?

Variksood polnud kevadel nõus linna ettepanekuga võõrandada 130 000 krooni eest vaid kivist garaa?ihoone ja puukuur ning jätta ülejäänud krunt koos elumajaga omanikele alles.

Omanikud soovisid müüa kõik hooned 3,4 miljoni krooni eest, kuid linn pakkus elumaja ja kahe abihoone eest 850 000.

?Selle raha eest pole võimalik samaväärset maja osta,? ütles Tiiu Variksoo. ?Uurisin olukorda kinnisvarafirmade kaudu. Kõige odavam maja oli Rahumäel, maksis 1,5 miljonit krooni, aga nõudis kapitaalremonti.?

Tederi väitel on linnal ka seaduslik kohustus Variksoode soovi korral kõik 1647 ruutmeetri suurusel krundil asuvad hooned ära osta, sest elamu akende alt kulgema hakkav Mustamäed ja Haaberstit ühendav neljarajaline magistraaltee halvendab oluliselt elamistingimusi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing