Politsei verevahetus Looduse kätes

31. august 2001, 08:09

Politsei juhtimiskriisile lahendusi otsiv ideekomisjon jõudis eile õhtul seisukohale, et siseminister Tarmo Loodusel tuleb enamik politseiameti tippjuhtidest noorte ja võimekamate vastu välja vahetada, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Politseijuht Harry Tuule väljavahetamine ei garanteeriks meile veel midagi,? ütles komisjoni kokku kutsunud siseministeeriumi nõunik Jaanus Rahumägi. ?Selleks, et muuta organisatsiooni töökultuuri ja rakendada kaasaegsemaid juhtimisvõtteid, on vaja kogu politseiametisse praegusest võimekamat meeskonda.?

Komisjon käis Looduse palvel praegusest politseijuhtkonnast välja kuus võimalikku kandidaati politseiameti juhtideks. Minister lükkas neist neli kehtivate distsiplinaarkaristuste ja vähese juhikogemuse tõttu kohe tagasi.

Kindlaimate kandidaatidena näeb komisjon tulevases politseijuhtkonnas esimese eestlasena USAs FBI akadeemias õppinud Saare prefekti Kalle Laanetit, samuti USAs õppinud keskkriminaalpolitsei abidirektorit Andres Anveltit, Valga prefekti Aivar Otsaltit, kohtuekspertiisi ja kriminalistikakeskuse direktorit Robert Antropovit ja Põlva prefektt Elmar Nurmelat.

Siseminister Tarmo Loodus tunnistas komisjonile, et politseiameti juhtimises esineb olulisi puudjääke ja on tehtud valesid otsuseid, kuid Harry Tuule väljavahetamise otsustab ta järgmisel nädalal. Siis valmib politsei sisekontrolli analüüs, mis näitab, kuidas on toiminud aasta tagasi kasutusele võetud meetmed tõkestamaks politseinike rikkumisi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing