Res Publica ihkab suurt poliitikat pöörata

31. august 2001, 08:11

Detsembris parteistuv parempoole poliitiline ühendus Res Publica loodab 2003. aasta valimiste järel saata riigikokku 25-30 liiget, kes tooksid Eesti poliitikasse ?uue hingamise ja uue kvaliteedi?, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Meil tuleb luua avatud rahvapartei-tüüpi erakond, mis on rajatud uutele väärtustele ja murda erakonna kui elitaarse moodustise imago,? ütles Res Publica (RP) eestseisuse liige Ken-Marti Vaher eile ühenduse 12. aastapäeva konverentsil. ?Meie sihid on kõrged ? eesmärgiks on saavutada uus tase Eesti poliitilises juhtimises.?

RP üldkogu koguneb uut parteid asutama aasta lõpul. Vaheri sõnul on selleks ajaks ühenduses praeguse 700 asemel 1500 liiget. ?Need inimesed peavad olema tegusad inimesed, oma ala asjatundjad. Tahame anda ühiskonnale selge tulevikuvisiooni,? lausus Vaher, kes on üks uue partei ülesehitajatest. Keskseks eesmärgiks on tema sõnul saada 25-30 kohta parlamendis, mis lubab Eesti probleeme lahendada.

Vaher näeb uue erakonna valijaid eeskätt inimestes, kes praegu ei toeta ühtegi erakonda. ?See turg on suur. Kindlasti võtame toetajaid ära praegustelt koalitsioonierakondadelt ja saame maapiirkondades hääli juurde Rahvaliidu valijatelt,? uskus Vaher.

Vaheri hinnangul on mõne aasta pärast Eestis alles kolm-neli suurt rahvaparteid, mille liikmeskond ulatub 100 000 inimeseni. RP tuleprooviks saavad aasta pärast toimuvad kohalikud valimised, kuhu kavatsetakse minna oma nimekirjadega.

Ken-Marti Vaher kritiseeris teravalt praeguseid erakondi, kes on jõuetud ja süüdi selles, et rahvas üha enam võõrandub poliitikast. ?Erakondi iseloomustab kitsas kandepind ja kitsas otsustajate ring. Otsuseid tehakse hämarates tagatubades,' ütles RP üks juhte.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing