Miljonivarguse võis korraldada kassiiri võlgades elukaaslane

06. september 2001, 08:45

Tartu politsei süüdistab valuutavahetuspunktist miljoni krooni varastamises sealse kassiiri võlgades elukaaslast Ivarit. Turvameeste tähelepanu hajutamiseks korraldas Ivar arvatavasti enne vargust kaubamaja juveelivitriini klaasi purustamise, kirjutab SL Õhtuleht.

SL Õhtulehe andmetel organiseeris vargust ühe kassiiri elukaaslane, 32aastane Ivar, kes tegi oma kallima seljataga seifivõtmest koopia. Lõuna-Eestis alkoholiäriga tegeleval Ivaril on väidetavalt suured võlad.

Näiteks valuutavahetuspunkti omanikule on ta võlgu 158 000 krooni. Kuidas võlg tekkis, ei taha omanik täpsustada, kuid võib oletada, et veebruarist alates on mees elukaaslast ära kasutades raha omastanud.

Ivariga koos tegutsenud mehe kohta on SL Õhtulehel teada, et temal on kraes mitmeid kriminaalasju ja üle kümne haldusõigusrikkumise. Politsei pole meest vahi alla võtnud, kuna süütõendid puuduvad.

Juveelivitriini puruks löönud mehe seotust miljonivargusega pole politsei suutnud samuti kindlaks teha. Väidetavalt ta ise ei teadnudki, millise ürituse suitsukatteks tal paluti vitriin lõhkuda.

Tartu politsei pressiesindaja Peeter Rehema sõnul on kahtlusaluse kohta kogutud nii palju tõendeid, et täna esitatakse talle süüdistus ja taotletakse kohtult tema vahi alla võtmist. ?Meest on kaks korda advokaadi juuresolekul üle kuulatud, kuid ta ei tunnista end süüdi,? ütles Rehema.

Ivar on olnud varem politsei huviorbiidis vaid liikluseeskirja rikkumise pärast.

Rehema polnud nõus ütlema, kas politsei osagi miljonist kroonist - tegu on arvatavasti selles väärtuses valuutaga - kätte on saanud või mitte.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing