Politsei hakkab prefektuure ühendama

07. september 2001, 16:08

Täna toimus Pärnumaal Paikusel asuvas Politseikoolis politseiasutuste juhtide ja politseiameti juhtkonna nõupidamine, kus otsustati 11. septembriks moodustada neli töörühma, mille üheks ülesandeks on välja töötada prefektuuride ühendamise detailne kava, kirjutatakse politseiameti pressiteates.

17. septembriks peavad töörühmad esitama politseiametile oma nägemuse, kuidas suurendada tulevastes prefektuurides esmatasandi politsei ehk konstaablite ja patrullpolitsei osakaalu vähemalt 50% võrra.

Samuti peavad töörühmad koostama nimekirja tehnilistest vahenditest, mis tagaks suurendatud konstaabliteenistuse häireteta töö, ning muudest tingimustest, mis on vajalikud tasemel politseiteenuse osutamiseks.

Töögruppide nägemuste põhjal koostab politseiamet projekti, arvutab välja selle maksumuse ning projekti teostamiseks vajamineva lisaraha suuruse.

1. oktoobriks peavad töörühmad esitama kava tulevaste prefektuuride ja Politseiameti funktsioonide kohta. Kavade põhjal peaks selguma, kas Politseiameti aparaati saab uuenenud funktsioonide tõttu kärpida.

15. oktoobriks tuleb töögruppidel välja töötada tulevaste prefektuuride juhtimisskeemid ning isikkoosseis, samuti selleks vajaminevad lisaressursid.

Eesti Politsei arengukava peab valmima tuleva aasta 1. märtsiks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing