Fondijuhtide saamatus tegi avalikustamisele lõpu

07. september 2001, 11:03

Ühendriikide suurim pensionifond Calpers lõpetas oma koostööpartnerite survel internetileheküljel erinevate investeerimisfirmade tootluse avaldamise, sest statistika näitas suuri erinevusi erinevate firmade võimekuses, kirjutab Financial Times.

Varem oli Calpersi koduleheküljel nimekiri nendest investeerimisfondidest, kuhu Calpers on viimasel kümnendil oma raha paigutanud ning millist tootlust iga investeering on pakkunud.

Numbrid näitasid tootluste väga suuri erinevusi ning nende avaldamine juulikuu Financial Times"is ajas fondi mõningad partnerid raevu. Viimaste survele järele andes lõpetas Calpers ka tootluste statistika avaldamise, selgitavad turuanalüütikud olukorda.

'Tuginedes turult saadud tagasisidele jõudsime me otsusele, et fonidde kaupa tootluste avaldamine võib kahjustada meie konkurentsivõimet,' teatas Calpers oma avalduses.

'See võib tähendada, et mõned varahaldurid ei soovi enam Calpersit oma fondide investorite hulka ning see on täiesti vastupidine lõpplahendus meie kavatsustele,' lisas ettevõte.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing