Hetkekokkuvõte terroriaktist

Raimo Ülavere 12. september 2001, 11:01

Ameerika Ühendriikide politsei leidis Bostonist asitõendeid, mis võivad olla seotud eile terroriaktiga, kirjutab MTV3. USA ametnikud kahtlustavad New Yorgi ja Washingtoni juhtumites viit araablast. Tänane Boston-Herald kirjutab, et ametimehed leidsid auto, millest leiti araabiakeelne lennuõpetuse juhis. Kahtlusalustest kaks on Ühendemiraatide kodanikud ja teine neist lendur.

Endiselt on teadmata, kes on terrorirünnaku taga. CNN viitab mitmetele anonüümsetele allikatele tuginedes, et USA julgeolekustruktuurid on veendunud, et terroriakti korraldas miljonärist islamist Osama bin Laden. Laden ise lükkas Pakistani ajalehe vahendusel ümber väited tema osalusest, kuid kinnitas samas, et toetab rünnakut.

ÜRO kavatseb võimalikku USA rünnakut ennetades tuua välja oma töötajad Afganistanist, kus väidetavalt sealse valitseva poliitilise rühmituse Talebani kaitse all viibib ka Osama bin Laden. Konsultatsioonfirmad annavad soovitusi annuleerida kõik reisid Afganistani, Pakistani ja Jeemenisse.

Endiselt on teadmata terroriaktis hukkunute arv. Ainsad konkreetsed arvud on 266 hukkunut kaaperdatud lennukites ning üle 200 hukkunud tuletõrjuja päästetöödel, sealhulgas ka New Yorgi tuletõrjeameti ülem. Hinnangutes on ametiisikud umbmäärased, rääkides tuhandetest hukkunutest.

Terrorikahju ulatub esialgsetel hinnangutel 40 mld dollarini, millest neljandiku katavad tõenäoliselt kindlustusfirmad. Maailma üks tuntumaid kindlustusfirmasid Swiss Re teatas, et seoses terroriaktiga tuleb firmal kulusid u 12,3 mld krooni ulatuses.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing