Hetkekokkuvõte terroriaktist

Raimo Ülavere 12. september 2001, 14:06

Üha enam viitavad uudised sellele, et terroriakti taga on Saudi islamist Osama bin Laden. Afganistanis, kus väidetavalt resideerub ka Laden, valitsev poliitiline rühmitus Taleban teatas, et võib kaaluda terrorirünnakutes kahtlustatavat Osama bin Ladeni väljaandmist. Seda aga alles pärast tõendusmaterjali läbitöötamist. Ladeni osalusele terroriaktis on viimstae tundide jooksul mitmeid kordi ka viidanud CNN, tuginedes anonüümsetele allikatele julgeolekustruktuurides.

Jätkuvad ka uudised terroriakti mõjust Eestile. Tartu elektroonika ja peenmehaanikafirma ASi Tarkon juhi Toomas Noorema sõnul võib terrorirünnak Rootsi Ericssoni ja Tarkoni ühisprojekti kolmanda põlvkonna mobiilsideseadmete arendamisel peatada.

Endiselt on teadmata terroriaktis hukkunute täpne koguarv, kuid numbrid hakkavad täpsustuma. CNNi teatel võib hukkunuid olla umbes 10 000. Viimastel andmetel on hukkunud või kadunud üle 300 tuletõrjuja ning 85 politseinikku. Ka on hukkunud 266 kaaperdatud lennukite reisijat. Samas ei ole need numbrid, eriti ohvrite koguarv veel mingil juhul lõplik, pigem on oodata nende suurenemist.

Ehitusekspertide hinnangul teadsid terroristid täpselt, kuidas World Trade Centerit purustada. Lennukid tabasid torne kõige nõrgemates kohtades, arvavad ehituseksperdid. See viitab sellele, et terroriakt viidi läbi ülimalt viimistletud plaani alusel. Ning tuge saab sellest ka uudis, et vene välisluure eriesindaja eile CIAle üle mõned dokumendid, mille kohaselt kuulus terrorigruppi 25 inimest ja järgmiste aktsioonide ootel on valmis veel 400 meest. Seega võib olla tegemist suhteliselt suure ja korralikult organiseerunud terroristide grupeeringuga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing