Analüütikud prognoosivad maailmamajanduse olukorra halvenemist

12. september 2001, 13:20

Maailmamajanduse olukord halveneb eilsete terrorismirünnakute tõttu isegi siis, kui maailma juhtivad keskpangad asuvad intressimäärasid langetama, kirjutab uudisteagentuur AFX analüütikute hinnangutele tuginedes.

Mõnede analüütikute hinnangul halveneb majanduse olukord vaatamata sellele, et pikemas perspektiivis loob katastroof võimalused uute töökohtade loomiseks ja majanduskasvu suurenemiseks ehitusse suunatavate lisakulutuste kaudu, sest olulised on turvatunne ja kaitse.

'Kogu edasisi arenguid on praegu raske prognoosida, kuid esmapilgul näib, et Ühendriikide majanduskasv väheneb ning see toob kaasa ka globaalse majanduslanguse ning keskpankade reaktsioonid,' lausus BNP Paribasi analüütik Ken Wattret.

Investeci analüütik Philip Shaw nõustus, et katastroofi lühiajalised majanduslikud tagajärjed on rängad.
'On oht, et sellele järgneb tarbijate kulutuste kärpimine, mille tähelepanuta jätmine viib USA majanduse langusse ning võib endaga kaasa haarata ka kogu maailmamajanduse,' ütles ta.

Shaw prognoosis, et maailma juhtivad keskpangad lõdvendavad maailmamajanduse päästmise nimel rahapoliitikat. Tema sõnul on võimalik, et keskpankurid ootavad tegutsemisega veel mõned päevad, kuid ta ei imestaks, kui Ühendriikide keskpank (FED) intressilangetamisega algust teeb.

'On ilmselge, et tragöödia mõjutab tarbimist ja tarbijausaldus Ühendriikides ning majanduskasv saab tugeva löögi, ' Ütles GNI analüütik Angus Buckley. ''See kindlasti kiirendab praegust globaalset majanduse aeglustumist,' lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing