USA analüütikute nõuanded investoritele

14. september 2001, 11:14

Keegi ei oska öelda, kuidas investorid väljendavad oma emotsioone kui USA aktsiaturud loodetavalt esmaspäeval avanevad. Kuid eksperdid kes on analüüsinud investorite käitumist annavad investoritele mõningast nõu.

Ära käitu tormakalt.

Kõige halvem aeg tegemaks finantsotsuseid on siis, kui emotsioonid on investoril kuumaks aetud.

USA aktsiaturud on olnud suletud pärast teisipäevast terrorismiakti ning see ei ole jätnud investoritele muud võimalust kui hoida oma emotsioonide nagu rahutus, paanika, raev ja patriotism vaka all.

Kriisid kannustavad paljusid investoreid oma investeeringuid kaitsma, mis viib selleni, et investorid tühjendavad oma portfellid kõikuvatest aktsiainvesteeringutest, asendades need oletavalt turvalisemate võlakirjade, deposiitide või isegi kullaga.

?Sellist viisi võitlemine ja põgenemine turult on kasulik siis, kui sa oleksid World Trade Center`s ja mõtleksid, kas joosta treppidest alla või jääda rahulikuks? ütles Santa Clara finantsprofessor Meir Statman.

?Pole tähtis esitada küsimust, kas osta kulda või mitte, See ei ole elu ja surma küsimus. Sa oled emotsionaalses staadiumis ja saa suure tõenäosusega tegutsed enda vastu kui poolt.?

Üks emotsioone on ka miljonite ameeriklaste südames olev patriotism, mis võib aidata aktsiaturgu toetada kui see lõpuks avaneb.
Paljud investorid on alustanud e-maili kampaaniaid veenmaks teisi investoreid hoidma oma aktsiaid, et mitte teha langeva turuga terrorostidele rõõmu.

?Terroristid on tapnud tuhandeid ja hävitanud me maa suurepäraseid piirkondi. Nad võitsid esimese lahingu? kirjutas Pete Bertrand. ?Järgmine lahing tuleb siis, kui meie aktsiaturg avaneb. See on lahing meie majanduse vastu!?.

Teine e-mail kirjutas:? Kui sa ostad aktsiaturu avanemisel aktsiaid sa näitad terroristidele, et nende rünnak USAd hävitada ebaõnnestus, sa aitad meie majandust taas ellu äratada ja sa austad avalikult neid inimesi, kes surma said?.

Praeguste andmete kohaselt peaks USA turg kõige tõenäolisemalt alistama esmaspäeval kell 9:30 (Eesti aja järgi 15:30).


Allikas: Tribune Business

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing