Palts võib raudteelõikude müügi vaidlustada

19. september 2001, 07:56

Tallinna linnapea Tõnis Palts ootab juristide hinnangut Eesti Raudtee ja erafirma Rand Tuulberg vahelisele Põhjaväila alale jäänud raudteelõikude müügi tehingule, et see võimalusel kohtus vaidlustada, kirjutab Postimees.

?Kuna avalikkus oli teema teravalt üles tõstnud, siis tekkis vajadus selgeks teha, kas kõik oli korrektselt tehtud,? selgitas Tallinna linnavalitsuse avalike suhete konsultant Peeter-Eerik Ots eile, miks pöördus linnapea raudteemüügi tehingu hindamiseks juristide poole.

Paltsi ja linnavalitsuse edasised sammud sõltuvad Otsa sõnul just juristide hinnangust müügitehingule. Ta lisas, et juristide eksperthinnang peaks selguma lähipäevil.

Linn ostis tänavu erafirmalt Rand Tuulberg 11,7 miljoni krooni eest Põhjaväila alla jäävaid krunte, mille firma oli 1,6 miljoni krooni eest erastanud 1998. aastal.

Ivi Eenmaa juhitud toonane linnavalitsus kruntide erastamist ei takistanud, kuigi selle vastu protestis Kesklinna halduskogu, viidates, et krundid jäävad ette tulevasele Põhjaväilale ja linn peab need hiljem uuesti tagasi ostma.

Rand Tuulberg oli kruntide eelisostuõiguse saanud nendel olnud raudtee tõttu, mille firma oli ostnud 1998. aastal Eesti Raudteelt.

Tallinna linnavolikogu revisjonikomisjoni esimees Jaana Padrik ütles eile, et suure tõenäosusega soovitab kahe nädala pärast uuesti kogunev komisjon linnavalitsusel vaidlustada Eesti Raudtee poolt Rand Tuulbergiga tehtud müügitehing kohtus.

?Seda on täiesti võimalik õiguslikult vaidlustada,? lausus Padrik. ?Eesti Raudtee teadis, et linn tahtis seda ala munitsipaliseerida, samuti on nende tehtud müügiaktide ja -lepingutega mitmeid küsitavusi.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing