Börsiülevaade: Tallinna aktsiaturg sai täna kõva löögi

21. september 2001, 15:21

Terrori oletatava jätkumise ja USA turu edasise languse hirmus vedasid Euroopa turud täna kiiresse langusse ka Tallinna börsi, kus suurima löögi sai pangandussektorit esindav Hansapanga ja autosektorisse kuuluv Norma aktsia.

Täna musta masendusse sattunud Euroopa pangandussektori kõrval läbis ka kohalik Hansapanga aktsia täna ligi 5%se languse, sulgudes 131 kroonil.
Euroopa pangandussektori kõrval pole see aga mingi suur näitaja. Ainuüksi ettevõte suuromanik Swedbank on täna ära käinud juba 10%ses miinuses. Mõnevõrra kehvemini on Stockholmis esinenud aga veel Ühispanga omanik SE-Banken.

Kuigi majanduse pikemaajalise regressiooni korral kardetakse hoobi saamist just pangandussektoris pole börsidel täna olnud meeldivam ka teiste sektori aktsiatel.

Juba eile mõõduka müügisurve alla jäänud Norma aktsia langus täna süvenes. Ohutusrihmade tootja sulgus 43,20 kroonil ehk 4,4% madalamal kui päev varem.

Negatiivsed uudised, mille peale reageeritakse üha emotsionaalsemalt, on muutunud investorid järjest pessimistlikumaks. Seda näitab hästi välja see, et investorid ei võta enam ühegi mõjuka persooni või institutsiooni sõnavõtte tõe pähe. Olgu kommentaarid tuleviku kuitahes toetavad leitakse ikka põhjus aktsiate müümiseks.

Peamine tegur aktsiaturu tõusuleaitamiseks on praegu stabiilsuse saavutamine, mis on aga uute terroriakti ootuste hirmu tõttu praegu teadmata perioodiks edasi lükatud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing