Börsiülevaade: Norma ja Hansapanga aktsiad võivad sattuda löögi all

21. september 2001, 09:43

Peale USA börside eilset järjekordset kiiret kukkumist on Euroopa turud alustanud taas kaotustega. Hirm majanduse regressioonis püsimise suhtes on pannud investoreid eriti müüma pangandussektori aktsiaid, mis on jõudnud täna taanduda juba 3-4% ringis.

Kuigi Hansapanga <GR#EE.HP> majanduslik olukord on tugev, võib üleüldise hirmu süvenemise korral löögi alla sattuda ka tema aktsia

Euroopa börside miinusesse langemise kõrval toimus eilse börsipäeva jooksul mõningane aktsiahindade odavnemine ka Tallinna börsil.

Tavapärasest suurema käibe taustal sai mõnevõrra suurema müügihuvi osaliseks vaid Norma <GR#EE.NORMA> aktsia, mis tegi päevaga läbi 2,8%se languse, mille tulemusena aktsiahind sulgus 45,20 krooni tasemel.

Pärast terroristide rünnakut on kõva paugu saanud ettevõte suuromaniku Autolivi aktsia, mis on möödunud nädala algusest kaotanud juba 20%.

Välisanalüütikute sõnul võib terroriakt alandada oluliselt uute autode müüki.
Sellest võib aga kaudse löögi saada ka mootorsõidukeid turvarihmadega varustav Norma.

Kerge languse läbis eilse börsipäeva aktiivseim Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia, mis sulgus 46,25 kroonil ehk 0,5% madalamal kui päev varem. Londonis Eesti Telekomi GDR eile praktiliselt ei muutunud, kuid täna ei tundu olevat hea päev ka telekomisektoris.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing