Loode-Atlandi kalanduskomisjon jättis otsused vastu võtmata

Inno Tähismaa 25. september 2001, 12:44

Möödunud nädalalal Kuubal koos käinud Loode-Atlandi kalanduskomisjoni (NAFO) aastakoosolekul jäid otsused vastu võtmata, sest Ameerika sündmuste tõttu ei osalenud NAFO aasta tippnõupidamisel kvoorumi kokkusaamiseks piisav arv riike, teatas keskkonnaministeeriumi esindaja.

Keskkonnaministeeriumi kalavarude osakonna peaspetsialisti Ain Soome sõnul oli aastakoosolekul esindatud üheksa riiki, üldkogus otsuste langetamiseks oleks neid pidanud olema aga 12.

Eesti kõrval olid aastakoosolekul kohal Läti, Leedu, Venemaa, Kuuba, Jaapan, Taani, Ukraina, Poola. Tulemata jäid Euroopa Liit, Kanada, Ameerika Ühendriigid, Island, Norra, Korea ja Prantsusmaa, kes esindas üht rannikuäärset piirkonda.

Jaapani esindus tegi ettepaneku uut koosolekut mitte korraldada ning tulevaks aastaks jätta kehtima samasugused püügimahud mis kehtivad tänavugi. Ka pole teadlaste hinnangul kalavarude seis Loode-Atlandil aastaga drastiliselt muutunud.

Taani tegi ettepaneku, et aastakoosolek tuleks siiski uuesti korraldada ning nende nägemuse kohaselt võiks see toimuda jaanuari lõpul Taanis.

Enamik kohalolijaid, sh Eesti toetas Jaapani ettepanekut. Lõplik otsus võetakse vastu kirjaliku hääletuse alusel.

Eesti püüab Loode-Atlandil peamiselt krevetti ja meriahvenat, piiratud ulatuses ka süvalesta.

Tänavu on Eestil NAFO tsoonis 1389 krevetipüügipäeva, mis on mullusega võrreldes 278 päeva võrra vähem.

1. septembri seisuga on Eesti kolm krevetipüügiga tegelevat firmat püüdnud NAFO tsoonis kokku 7208 tonni krevette ja kasutanud ära 888 püügipäeva.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing