Valitsus kiitis heaks salaalkoholi vastase võitluse tõhustamise tegevuskava

27. september 2001, 10:33

Vabariigi Valitsus kiitis teisipäevasel istungil heaks ametkondadevahelise tegevuskava salaalkoholi vastase võitluse tõhustamiseks.

Selleks paneb valitsus sotsiaalministeeriumile kohustuse vaadata läbi riikliku alkoholismi ja narkomaania vastu võitlemise kavas aastateks 1997-2007 planeeritud tegevus ning teha valitsusele ettepanekud tegevuskava alkoholismi osa senist elluviimist takistanud asjaolude kõrvaldamiseks.

Maavalitsused koostöös politseiprefektuuridega peavad leppima septembri lõpuks kohalike järelevalve ametkondadega (eelkõige tervishoiu, veterinaar- ja tarbijakaitse struktuurid) ning linna- ja vallavalitsustega kokku regulaarses infovahetuses ning iganädalases tegevuskavas salaalkoholi müügikohtade kontrollimiseks. Linna- ja vallavalitsused, tulenevalt alkoholiseaduse § 34, peavad mitte harvemini kui kord nädalas läbi viima oma omavalitsuse alkoholikäitlejate kontrollimise.

Siseministeerium teeb politseiprefektuuridele ülesande jätkata maakondlikelt vihjetelefonidelt laekuva salaalkoholi kaubanduse ja muude õigusrikkumiste alase info analüüsimist. Põllumajandusministeerium sai ülesande valmistada Vabariigi Valitsuse 2001.aasta 4. detsembri kabinetinõupidamiseks ette kaasaja nõuetest tulenev riigi alkoholipoliitika dokumendi eelnõu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing