Viljandi bussijaam müüs pileteid kolmandiku võrra kallimalt

28. september 2001, 08:44

Iga päev bussiga Viljandist Võhmasse sõitev Ene Adamson ostis nädalaid pileti bussijaama kassast, enne kui avastas, et bussist müüakse seda odavamalt, kirjutab Sakala.

Adamson, kes Võhmast Viljandisse bussiga tööle käib, rääkis, et ostab võimaluse korral pileti alati kassast. ?Eelmisel esmaspäeval ütles üks tuttav mulle, et mis ma kassast ostan, bussi pealt saab 20 krooni asemel 15 krooniga,? jutustas Adamson. ?Sellest ajast saadik hoiatan ka ise kõiki tuttavaid.?

Kolmandiku võrra kallimaid pileteid müüs bussijaam 16.45 väljuvale Tallinna bussile. Samuti ostis 20kroonise pileti Adamsoni Võhmast Viljandis koolis käiv tütar 13.10 Tallinna suunduvale bussile. Mõlemal liinil sõidavad Viljandi ATP bussid, mis ise ka bussijaama haldab.

Naise sõnul oli bussijuht tema pärimise peale vastanud, et uued hinnad kehtivad juba 3. septembrist. Sõitja arvutuse järgi müüdi topelthinnaga pileteid seega ligi kolm nädalat.

?Kui ma kassapidajalt aru pärisin, vastas ta, et nende arvutiprogramm ei võimalda hindu muuta,? ütles Adamson.

Viljandi ATP peadirektor Ady Anijärv selgitas, et programmi uute hindadega vastavusse viimine võtab nädal aega. ?Mulle kanti ette, et sellepärast ei müünud meie naised eelmisel nädalal ühtegi piletit Tallinna sõitvatele kaugliinidele, millel pileti hind järsult muutus.?

Kuuldes, et veel käesoleva nädala teisipäeval müüdi bussijaama kassast Võhmasse 20kroonine pilet, lubas Anijärv algatada sisejuurdluse. ?Mul on kahju, et selline asi juhtus,? ütles ta. ?Kahju kandnud inimestele me hinnavahe kindlasti kompenseerime.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing