Tartu laululava tühermaale kerkib spordipark

03. oktoober 2001, 08:36

Tartu linn hakkab Tartu Suusaklubi ning klubi Tartu Maraton algatusel rajama laululava ümbrusse parki ning spordi- ja puhkekeskust, kus saaksid treenida ja võistelda jalgratturid ning rull- ja murdmaasuusatajad, kirjutab Tartu Postimees.

Spordi- ja puhkekeskuse detailplaneeringu lähteülesanne määratleb spordipargi alaks kaks piirkonda. Tulevikus hakatakse sportima Kreutzwaldi tänava, Tuglase tänava pikenduse, Laulupeo puiestee ning laululava vahelisel maa-alal. Samuti plaanitakse ehitada spordirajatisi laululava, Emajõe, Supilinna ja dendropargi vahelisele maa-alale.

Kreutzwaldi tänava ja laululava vahele jääb ka tulevikus Simpel Skatepark. Lisaks ehitatakse skatepargi sisehall ning in-line-rulluisurada. Kreutzwaldi tänava äärde kavandatakse parkla umbes 60 autole.

Skatepargi ja Laulupeo puiestee vahele rajatakse korvpalliväljak ning minijalgpalliväljak. Jätkuvalt pakub atraktsioone lõbustuspark, kogu ala saab valgustuse ja valve.

Laululava ja Emajõe vahele, kus praegu on parkla ja tühermaa, plaanitakse ehitada rajad triki- ja maastikurattureile ning istutada park.

Abilinnapea Aksel Kivi ütles, et kuna linna järgmise aasta eelarvet veel arutatakse, siis on rahast vara rääkida. Kivi sõnul pooldavad nii linnapea kui ka linnavalitsus spordipargi rajamise ettepanekut.

Supilinna tulevikust rääkides märkis Kivi, et kuna linnaosa üldplaneering pole veel kinnitatud, ei saa kogu seda ala väga intensiivselt arendada. ?Mänguruum selles piirkonnas ei ole küll väga suur, kuid perspektiivsed alad on seal olemas,? ütles Kivi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing