PM: Rahvaliit peab edu kindlustamiseks veel vaeva nägema

10. oktoober 2001, 08:17

Esimest korda pärast 1999. aasta märtsivalimisi on opositsioonierakonnad saavutanud kolmikliidu ees võimsa eduseisu - Edgar Savisaare ja Villu Reiljani parteidel on toetajaid kahe peale kokku 37 protsenti valimisealistest kodanikest, kirjutab Postimees tänases juhtkirjas.

Küllap loodab kümne protsendipunkti võrra sellele tulemusele alla jääv võimuliit kogu hingest, et tegu on üksnes presidendivalimiste ajutise järelkaja, mitte aga püsivama nähtusega.

Kahtlemata avaldas Arnold Rüütli ja nii ka Eestimaa Rahvaliidu võit presidendivalimistel olulist mõju Eesti poliitikaelule. Tegemist oli opositsiooni selge võiduga. 1999. aastal võitis kolmikliit nii riigikogu valimised kui ka kohalikud valimised pool aastat hiljem. Kui kunagised valimisvõitjad tahavad 20. oktoobril 2002 toimuvatel kohalikel valimistel hävingust pääseda, tuleb neil oma sihid ja teod põhjalikult üle vaadata.

Siiski pole Reiljani parteile toetajateks lisandunud alla 35aastasi ja tallinlasi. See võib olla tähenduslik ka aasta pärast toimuvaid kohalikke valimisi silmas pidades. Kuigi Rahvaliit on lootnud järgmisel sügisel ka Tallinna volikokku pääseda, on presidendi n-ö ärategemisest mõjusamat reklaami raske saada ning pealinna võimu jäävad tõenäoliselt senigi linnavolikogus esindatud jõud.

Seega tuleb Rahvaliidul veel tugevalt rassida, et saada oma 15 protsenti sama kindlaks toetuseks kui Keskerakonna stabiilselt üle 20 protsendi püsiv reiting. Viimast ei kärpinud isegi Peeter Kreitzbergi läbikukkumine valimiskogus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing