Linnapea Palts võitleb sadamakrundi eest

12. oktoober 2001, 08:10

Tallinn võitleb selle eest, et riigi omandis olev 5,8 hektari suurune sadamaala ei renditaks ASile Tallinna Sadam, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Sadam algatas salakavalalt protsessi Nõlva tn 11 asuva maa 50 aastaks kasutusrendile võtmiseks, nagu ta on endale saanud ka Vana-Sadamas olevad alad, mis võeti samuti kasutusrendi lepinguga ning hiljem ehitati linna huve mitte arvestades enda asjad peale,? ütles linnapea Tõnis Palts.

?Sisuliselt on nende sooviks saada linna maad tasuta endale. Linn sooviks maad otstarbekalt kasutada, et see teeniks linnakodanike huve,? selgitas Palts.

Tallinna Sadama arendusdirektor ning juhatuse liige Tõnis Segerkrantz kinnitas, et sadam kavatseb krundil teha normaalset kauba laadimist-lossimist.

Harju maavalitsus edastas Tallinna linnavalitsusele taotluse maa riigi omandisse jätmise kohta aadressil Nõlva tänav 11. AS Tallinna Sadam on esitanud samale krundile avalduse riigimaale hoonestusõiguse seadmiseks. Krundil asuvad vastavalt Tallinna Hooneregistri 5. märtsi 2001 tõenditele Tallinna Sadama omandis olevad kaks hoonet ja alajaama hoone. Linnavalitsuse istungil peatati taotlus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing