Analüütikud: SEB ja Deutsche sobiks kokku, kuid ajahetk vale

12. oktoober 2001, 13:09

Aktsiaturul levivad spekulatsioonid, et pärast nurjunud ühinemist Swedbankiga võib SEB vastu huvi tunda Saksa Deutsche Bank, kirjutab võrguväljaanne ekonomi24.se.

?Spekulatsioonid pole õhust võetud, kui ajahetk on vale,? kommenteeris väljaandele Ingemar Skaret, Nordea Securities analüütik. ?Pikemas perspektiivis sobiksid nad hästi kokku, kuid praegusel hetkel ei pea ma tehingut tõenäoliseks. Deutsche Bank on suurinvesteeringutega praegu ettevaatlik. Pigem ootavad nad ära ega võta suuri riske enne kui on teada mis suunas turg minema hakkab,? jätkas ta.

Teine analüütik arvab samuti, et pangad sobivad paremini kokku kui SEB ja Swedbank. ?Mõlema fookus on ettevõtete rahandusel ning investeerimispangandusel,? ütles ta.

Swedbanki analüütiku Jonas Erikssoni sõnul pole aga ajahetk soodne kuna Deutsche Bank peaks SEB omanikele Investorile ja Wallenbergi fondidele tehingiga nõusse jäämiseks maksma kuni 30-40% preemiat.

Ka Soome Evli Securities ei välista taolise tehingu võimalust.
?Arvame, et SEB eelistaks eelkõige liitu mõne keskmise Skandinaavia pangaga, kuid ühinemist Deutsche Bankiga ei saa samuti välistada. SEB sobiks Deutsche Banka sruktuuri hästi ning sakslased suudavad maksta head preemiat,? teatas Evli. Pangad sobivad kokku oma tegevusaladelt ning samas puudub Deutschel tegevus Rootsis. Pank tahab aga laieneda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing