Ministeerium surub koondatud laevaehitajateks

15. oktoober 2001, 08:13

Sotsiaalministeerium ja Balti Laevaremonditehas on arutanud võimalust, et tehas värbaks osa Tapa depoo suurkoondamise ohvritest või Ida-Virumaal sama saatuse läbi elanud kaevureist ümberõppe käigus laevaehitajate ridadesse, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Idee tasandil on see läbi jooksnud, sotsiaalministeeriumi eestvõttel oli tööturuametis selleteemaline kokkusaamine,? kinnitas Balti Laevaremonditehase personalitalituse juhataja Heinart Puhkim. ?Kuid see on olnud üksnes idee.?

Puhkimi sõnul peaks töötaja enne tööleasumist kolm aastat kutsekoolis ning seejärel sama palju tsehhis õppima, alles siis lastakse ta laeva juurde.

?Kaevurite suhtes on arutelu toimunud, kuid antud puhul puudub objekt,? märkis Puhkim. ?Paarinädalane kiirkursus ei aita.? Tema hinnangul oleks ümberõpe ning Balti Laevaremonditehase huvi suurem, kui kuskil tekib töötajate hulk, kes on varem spetsialiseerunud metallitöödele. Sellega vihjas Puhkim just Eesti Raudtee koondamisele.

Puhkimi väitel ei ole raudtee erastaja BRSi esindajad nendega selles küsimuses aru pidanud.

Sotsiaalministeeriumi struktuuriüksuse, tööturuameti peadirektor Mati Ilisson ütles, et Balti Laevaremonditehasega on juttu olnud, kuid mitte veel lahendi vormis. ?Oleme jõudnud arusaamani, et targem oleks enne ettevõtet tutvustada ning siis mõelda koolituse peale,? lausus Ilisson.

Ilisson lisas, et tema teada ei ole näiteks Eesti Raudtee juhtkonnal veel selge, mis saab Tapa töötajaist. ?Meie jaoks on praegu olulisem kaevuritega seonduv.?

Puhkim nägi suurimat takistust elukohaprobleemide lahendamises. ?See on reaalne, et me kedagi sealt tööle võtame,? möönis Puhkim. ?Kuid ei ole nii, et kuskil toimuva koondamise järel töötajad kohe laevaehitajaks hakkavad. See töö on liiga vastutusrikas, vaevalt me probleemi lahendame.?

Balti Laevaremonditehases valitseb põud laevaehitajate järele umbes 300 inimese ulatuses.

Varem on ettevõte öelnud, et tehase üks põhiprobleeme on oskustööliste nappus, eriti laeva-ehituses ja -remondis. Lisaks tuleb firmal seetõttu sageli ära öelda suurtest välistellimustest, sest ei jätku kvalifitseeritud korpusetöölisi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing