Kägu ostaks TOPi 50 miljoniga

16. oktoober 2001, 13:37

TOPi pikaaegne tegevjuht Raimo Kägu ütles, et tema ostaks purjespordikeskuse 50 miljoni krooniga, kuid seda kannatab osta veel kuni 150 miljoni krooni eest.

<pilt#RaimoKagu.jpg#Raimo Kägu hinnangul on TOPi tegelik väärtus suurem#155#200#0>
Kägu hinnangul on TOPi uus müügihind 210 miljonit krooni pluss 45 miljoni krooni eest kohustusi liiga kõrge, sest kompleksi endises funktsioonis edasi arendades ei teeni seda raha tagasi. Samas ütles ta, et TOPi tegelik väärtus on palju suurem.

Kägu sõnul tuleb purjespordikeskusse investeerida igal aastal vähemalt 10 miljonit krooni ja seda tema ajal ka tehti. 'Riik ei pannud sinnas sentigi sisse,' lisas ta.

TOPi endine juht ütles, et kompleksi pole saanud korralikult arendada viimased viis aastat, sest igal aastal pandi see uuesti erastamisnimekirja ja puudus igasugune kindlus.

Kägu kahtles kultuuriministeeriumi soovis jätte TOP eelseisva eratamisvooru nurjumise korral riigile. 'Vaatamata sellele, et TOPi erastamisest on teater tehtud, pole tegelikult tegu teatriga,' lausus ta.
TOP tuleks Kägu sõnul anda Tallinna linnale, nagu seda on volikogu ka korduvalt soovinud. Eriti tähtis on see tema sõnul jahisadama säilitamiseks.

Kägu kinnitas, et tema pole seisnud ühegi TPOi ostuhuvilise taga. 'Poleks saanudki olla, sest ühetgi huvilist pole minu teada olnudki,' ütles ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing