Börsiülevaade: Euroopa turud kasumihoiatuste tõttu ettevaatlikud

16. oktoober 2001, 09:55

Euroopa börsid on alustanud täna pärast Hollandi elektroonikagigant Philipsi prognoositust suuremat kolmanda kvartali kahjumit ettevaatlikult.

Mõnevõrra hoiab börsi suurest langusest vaid eilne stabiilsus USA börsidel.
Frankfurdi kommertspanga turuanalüütik Achim Matzke sõnul läbitakse praegu perioodi, mil ettevõtted püüavad kuhjata võimalikult palju negatiivset oma kvartalitulemustesse, et sillutada endale järgemise aasta esimeseks kvartaliks helgemat teed.

Kauplemisaktiivsus jäi eile Tallinna börsil küllalt nõrgaks. Kindel liikumissuund ja spekulatiivsete väikeinvestoritega tõttu kaasas käiv aktiivsus oli vaid Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsial, mis sulgus 56,75 kroonil ehk 3% madalamal kui möödunud nädala lõpus.

Suurte investorite huvipuudust iseloomustas eile hästi Eesti Telekomi keskmine tehingu maht, mis jäi paarisaja aktsia ehk veidi üle 10 000 krooni piirimaile.

Igatahes eilne päev näitas, et Telia uudise mõju ostmaks ära Baltimaade telekomiosalused hakkab ettevõte investorites raugema.

Samas on Telial veel vaid homseni aega teatada kuidas tal Baltimaade telekomiosaluste ülevõtmine sujub.

Viimased päevad on investoritel oodata ka Eesti Telekomi kolmanda kvartali majandustulemusi, mis avaldatakse neljapäeval ning kus praeguste prognooside kohaselt peaks ettevõte näitama marginaalse käibekasvu kõval ligikaudu 40% kasumilangust.

Vaikselt jätkati eile kauplemist Hansapanga <GR#EE.HP> aktsiatega, mis sulgus 140 kroonil ehk praktiliselt samal tasemel kui möödunud nädala lõpus.
Käivet andis aktsia eilsest 8,1 mln kroonisest päevakäibest 5,4 mln krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing