Kaubandus meelitab kliente nende ostujõudu arvestades

18. oktoober 2001, 08:21

Tihenev konkurents Pärnu kaubandusturul sunnib firmasid muutma müügistrateegiat ja arvestama ostjaid meelitades kliendigruppide ostujõuga, kirjutab Pärnu Postimees.

Kavatsus ehitada Noorteväljakule teine Säästumarket, Papiniitu City Market ning Leedu suure kaubandusketi tulek Eestis esimesena Pärnusse Tiina kauplusesse on muutused, millega kohanemise ja tagajärgede prognoosimisega tegelevad juba praegu suuremad kaubandusfirmad.

Üheksa aastat tagasi tegevust alustanud Pärnu suurima ja vanima hulgifirma AS Kanpoli tegevjuht Andres Rattur ütles, et tõenäoliselt on uue Säästumarketi tulekut üle hinnatud, ehkki Ülejõel tugevneb konkurents sellest märgatavalt.

Kanpoli kogemus ütleb, et nende hulgilao lähedusse rajatud Papiniidu Säästumarketi mõju osutus kardetust väiksemaks just tänu erinevatele kliendigruppidele.

Rattur ennustas, et Ülejõe uus Säästumarket meelitab esialgu Kanpoli toidukaupluselt Härma kaubahoovis ära hinnatundlikuma kliendi, kuid need, kes hindavad teenuse kvaliteeti ja laiemat sortimenti, tulevad ajapikku tagasi.

Märksa suurem mõju võib Härma toidupoele olla Ratturi hinnangul hoopis Port Arturi teise kaubamaja avamisel. Seal kaubeldakse küll tööstuskaubaga, aga uus tõmbekeskus võib külastajate üldarvu Härmas vähendada ja toidukauplusegi selle all kannatama panna.

Papiniidu Säästumarketiga konkureeriva Viiburi kaupluse juhataja Tiina Kukk ütles samuti, et nad kartsid Säästumarketist tugevamat konkurenti, kui see tegelikult välja tuli. Viiburi käive on viimase aastaga, mil Säästumarket tegevust alustas, samuti kasvanud.

Märksa enam mures on Viiburi töötajad Papiniidu tänava äärde kerkiva City Marketi tuleku pärast Viiburi vahetusse lähedusse, sest nende klientide sihtgrupid on lähedased ja konkurentski tõotab tulla tugev.

Nii Rattur kui Kukk ootavad huviga, kuidas hakkab tööle leedulaste peagi avatav Tiina kauplus. See pood pole just suur, aga kaubanduskett, mis poodi pidama hakkab, on Leedus kõva tegija.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing