Eesti Loto reklaamiklipp võitis USAs auhinna

22. oktoober 2001, 08:07

Eesti Loto 400 000 krooni maksma läinud reklaam ?Sünd? võitis USAs reklaamklippide konkursil peaauhinna, kirjutab SL Õhtuleht.

Ülemaailmse lotoorganisatsiooni konverentsil New Mexico osariigis Albuquerques valiti kuues eri kategoorias parimaid reklaamklippe ja Eesti Loto reklaam ?Sünd? võitis imago kategoorias peapreemia.

?Esikoht oli üllatus ja tunnustus. Rahva nõudmisel mängiti meie reklaami lausa kaks korda ette,? ütles Eesti Loto pressiesindaja Piret Kütt. Tema kurvastuseks ei kaasne võiduga rahalist preemiat, vaid on lihtsalt tunnustus. Küti sõnul ei loodetud auhinnalist kohta, kuna osalesid ka Norra lotoreklaamid.

Norra pistis lõpuks taskusse kolm esikohta - loto ja spordiloto ning parima klipi kategoorias ?The Best of The Best?.

Eesti televaatajale vaid ühe korra jaanipäeva paiku ETVs näidatud reklaamis ?Sünd? jookseb toasussides mees, kel on lühikesed lillelised püksid jalas ja telekapult käes, mööda linna ja jõuab sünnitusmajja hetkel, kui naine sünnitab. Arstid haaravad juba tangide järele, kui mees sosistab midagi naisele kõrva. Selle peale hüüab viimane - ?Jee?. Laps (nukk) lendab lupsti läbi akna maja ees istuvale vanapaarile sülle ning kõlab reklaamlause: ?Lotovõit - uue elu algus.?

?Sünni? idee autor on Teamart Promotion ja selle tootis Tuisk Film Production. Teamart Promotioni juhataja Mart Rekkaro sõnul oli neil 6-7 erinevat mõtet, milline Eesti Loto reklaam peaks välja nägema. ?Kuna klipp sai auhinna, siis valis lotorahvas järelikult õige idee,? ütles Rekkaro.

Eesti Loto kavandab novembris lotomaania nimelist reklaamikampaaniat ja alles siis on võimalik auhinna pälvinud reklaami ka oma silmaga uuesti näha.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing