Pärnu Ülejõe rahvast võib külma kätte jääda

22. oktoober 2001, 08:34

Pärnu Soojus jättis reedel täitmata aktsiaseltsi nõukogu otsuse peatada soojusenergia tarnimine Ülejõe Elamule, soojafirma süüdistas elamuhaldusfirmat omavahelise lepingu rikkumises, kirjutab Pärnu Postimees.

Rootsi kontserni Vattenfall kuuluva Pärnu Soojuse nõukogu koosolek leidis aset kolmapäeval Stockholmis.

Nõukogu otsuses nenditakse, et 30. septembri seisuga on Ülejõe Elamu tasunud oma ligi poolteise miljoni suuruse võla Pärnu Soojusele. Siiski leiab soojafirma, et lisatagatisteta nad Ülejõe Elamut soojaga varustama ei hakka.

?Käesoleva aasta jooksul toimunud lepingu rikkumise tõttu on soojusenergia tarnete jätkamine võimalik ainult siis, kui Ülejõe Elamu esitab täiendavad tagatised tulevaste perioodide jooksul tarnitava soojusenergia eest tasumise kohta,? seisab nõukogu otsuses.

Soojafirma on nõus tagatisena aktsepteerima kas ettemaksu saabuva kalendrikuu arvestusliku soojusenergia tarbimise eest või 600 000 krooni suurust pangagarantiid tänavu aasta lõpuni.

Vattenfall Estonia juhatuse liige Teet Eelmere ütles, et Ülejõe Elamult tahetakse lisagarantiisid, sest Pärnu Soojusele laekus tasu märtsiarvete eest alles septembris. Vattenfalli on teinud ettevaatlikuks Ranna Elamu pankrot ja seegi, et Kesklinna Elamult ollakse sunnitud vanade arvete tasumist nõudma kohtu kaudu.

Suvel Ülejõe Elamu ja linna ülejäänud elamuhaldusfirmade omanikuks saanud Minu Vara Lääne direktor Rein Rotmeister teatas Pärnu Soojusele, et tagatiste nõudmine ei ole kooskõlas Eesti seadustega ja seetõttu ei kavatse Minu Vara Lääne selliseid nõudmisi täita.

Energiaturu inspektsiooni turujärelevalve osakonna peaspetsialist Toivo Otsmann leidis, et kütmise lõpetamine oleks seaduserikkumine ja Pärnu Soojuse suhtes järgneksid sanktsioonid.

Pärnu Soojuse direktor Hillar Nuut ütles, et soojakraanide kinnikeeramise otsuse teevad nad täna hommikul.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing