Neeme Jõgi: Eestis puudub usaldusväärne piima-alane statistika

Inno Tähismaa 23. oktoober 2001, 17:19

Eestis puudub usaldusväärne piima-alane statistika, põhjendas Tallinna Piimatööstuse juht Neeme Jõgi olukorda, kus Statistikaamet aruande järgi on piimatoodete tootmine vähenenud 20%, samas on piimatööstuses piima töötlemine koguseliselt kasvanud 12-15%.

Jõgi ütles, et näiteks täna Viljandis toimunud piimafoorumil tõusis üks osaleja püsti ja ütles, et Eestis on umbes 7000 tootjat. Samas ütles põllumajandusministeeriumi esindaja, et Eestis on 8000-10 000 tootjat.

Jõgi sõnul võib piimatoodete tootmise vähenemine tulla sellest, et tänavu veeti välismaalt vähem sisse piimapulbrit ümbertöötlemiseks. Möödunud aastal veeti välismaalt sisse pulbrit, töödeldi see näiteks võiks ringi, löödi peale silt ?Made in Estonia? ja veeti taas välja. ?See ei saa tõele vastata, et toodeti vähem piimatooteid,? kommenteeris Jõgi.

Jõgi sõnul võib või tootmise 59% vähenemist septembris võrreldes möödunud aastaga põhjendada sellega, et sel aastal oli välisturg rasva täis ja seetõttu tuli toota rohkem piimapulbrit, mille rasvasisaldus on 26%.

Jõgi sõnul kaasneb piima tootmisega palju rasva ja seda on vaja kuhugi panna, aga koore ja hapukoore turg on Eestis piiratud. ?Inimesed koorest kingaviksi ei tee,? iseloomustas ta olukorda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing