Tallinna volikogu koguneb erakorralisele ühiselamu-istungile

Inno Tähismaa 25. oktoober 2001, 17:16

Tallinna volikogu keskfraktsiooni ettepanekul kutsutakse 31. oktoobril kokku volikogu erakorraline istung, kus arutatakse volikogu ajutise komisjoni moodustamist Mustamäe ühiselamute ümber tekkinud probleemide uurimiseks.

Tänasel volikogu eestseisuse istungil andsid keskfraktsiooni esindajad üle 18 linnavoliniku allkirjaga ettepaneku kutsuda 31. oktoobril 2001 kokku volikogu erakorraline istung. Selle päevakorda arvatakse keskfraktsiooni poolt algatatud eelnõu 'Akadeemia tee 38, 42, 46 ja Vilde tee 90 ja 96 omandiõiguse üleminekuga tekkinud küsimuste väljaselgitamine ja elanikele eluruumi erastamise õiguse tagamine' arutelu.

Eelnõu näeb ette moodustada linnavolikogu ajutine komisjon, kelle ülesandeks on välja selgitada Tallinna linnaametnike tegevus või tegevusetus, mis lõpptulemusena lõi olukorra, kus Mustamäe ühiselamute elanikud ei saa erastada üürilepingu alusel nende kasutuses olevaid eluruume ning keda ähvardab 1. novembrist 2001 a tänavale tõstmine. Komisjon moodustatakse fraktsioonide esindajatest selliselt, et igast fraktsioonist kuuluks komisjoni üks liige. Komisjonil on õigus välja kutsuda Tallinna linnaga teenistus- ja töösuhtes olevaid isikuid ning saada neilt suulisi ja kirjalikke seletusi ning nõuda välja asjassepuutuvaid dokumente kõigilt linna asutustelt.

Eelnõu peab enne erakorralist istungit saama veel ka volikogu linnavara- ja õiguskomisjoni hinnangu. Mõlemad komisjonid kutsutakse selleks erakorraliselt kokku.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing