Ravikindlustusseadus tagab odavamad ravimid haigetele

02. november 2001, 08:10

Ravikindlustusseadus näeb ette ravimivaliku mitmekesistamist odavamate ravimite osas ning kontrolli andmist ravimite väljakirjutamise põhjendatuse üle senisest rohkem haigekassa kätte, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eelnõu üks autoreid, sotsiaalministeeriumi nõunik Heljo Pikhof ütles, et uus ravimihüvitamise kord motiveerib arste kirjutama välja sama toimega ent odavamaid ravimeid. ?Nii inimesel kui ravikindlustusel kulub sama toimega ravimi peale vähem raha kui täna,? väitis ta.

Rahvusvaheline Ravimitootjate Liit Eestis (RRLE) on uuele ravikindlustusseadusele vastu, kinnitades, et haigekassa pädevus oleks eelnõu järgi liiga suur ja vastutus liiga väike.

?Milline ravi kaetakse kohustusliku kindlustuse poolt ja milline jääb eraalgatusele, peab tulenema ühiskondlikust kokkuleppest, mitte jääma ametniku suva otsustada,? ütles liidu juhatuse esimees Rauno Pukonen.

Tema hinnangul ei võimalda odavamate ravimite nimekirja pikendamine toetust uutele ja innovaatilistele ravimitele. Pikhofi sõnul võimaldaks praegune kokkuhoid suurendada soodustusi uutele ja paraku kallimatele ravimitele tulevikus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing